alacağım carraro modelini orada buldum ve oradan aldım. ayhan bey ile iletişim kurmak neredeyse imkansız diyebilirim. neden diyecek olursanız; telefona cevap vermesi oldukça güç, çok nadir geri dönüş sağlardı. yalan yok ben bisan grand tour da düşünüyordum.
grand tour içerisinde 105 grup set vardı, harika bir bisikletti. carraro 052'den şikayetçi değilim ama satın aldıktan sonra ertesi gün gittim ve ses geldiğini söyledim. bindikçe sorunun çözüleceğini, bisikletin açılacağını söylediler (bisiklet sanki ayakkabı, giydikçe açılacak!) ve hiçbir sorunun olmayacağını söylediler. bisikletten felaket rahatsız edici ses gelmeye başladı. kayseri'de yeni emniyet var, onun önünde ses bayağı artmaya devam etti.
direkt yeni mahallede cuma abiye götürdüm. 5 metre gitmedi geri döndü ve bana dedi ki bu bisikletin acil mil ve jant ayarı yapılması gerekli dedi. tamam abi ne oluyorsa sana zahmet yap dedim. adam 30 dakika boyunca uğraştı, işini tertemiz yaptı ve teslim etti. şükür şimdi ses falan yok.
Cuma abinin bana dediği şey neydi biliyor musunuz? iyi ki tüm milleri (telleri) kırmamışın dedi, kazada yapmana sebep olur dedi. ve bana gösterdiği jantta millet yamuk duruyordu... ben tavsiye etmiyorum bu bisiklet satıcısını. naçizane fikrim budur! alışveriş yapmak isteyen dolu kişi oldu hepsini de (bkz:kayseri zirve bisiklet) yönlendiriyorum.