toplamda 3 arkadaş dün güzel bir tur yapalım dedik ve kayseri yeni mahalleden barsamaya gittik, stravanın dediğine göre 85 km. yol gitmişiz ve bu bence idare eder (her gün daha fazla katıyorum kendime). barsama kayseri de harika bir piknik alanıdır. yeşillik, su ve kuşların - böceklerin sesi ile harika bir yer hâline geliyor.
en son ne zaman gittim barsamaya inanın ben dahi unuttum. gezi sırasında rüzgardan dolayı birkaç defa mola vermek durumunda kaldık, rüzgar çok fazla etkiliyor hızımızı. şehirler veya ilçeler arası tur yapanların en büyük düşmanı rüzgar diyebilirim. geç olsun, güç olmasın diyerek yol aldık.
güzel bir yer hâline getirmişler barsamayı, orayı gördükten sonra ailemle beraber piknik yapmayı dahi düşünüyorum orada yalan değil. kayseri'de yaşayıpta gezi planı olanlara kesinlikle öneririm... küçük bir de hatıra fotoğrafı paylaşayım.
görsel
dün 35-40 kişi civarında bir gezimiz vardı yaklaşık 70 km. civarında ama hava 35 derece ve kuru sıcaktı bizi berbat bir hâle getirdi diyebilirim.
Hocam ben genellikle akşam 5'ten sonra çıkıyorum ve hava sıcaklığı 32 dereceden yüksekse çıkmıyorum. sıcak çok tehlikeli.