görsel
Kayseri büyükşehir belediyesi’nin desteklediği erciyes global dağ bisikleti müsabakalarının kayseri mtb cup etabı gerçekleştirildi. 4 kategoride yapılan yarışmalarda sporcular erciyes’in zorlu parkurlarında 26 kilometre pedal çevirdi. Kadın ve erkeklerde tüm ödülleri ukraynalılar topladı.
Kayseri’de 3 eylül’de başlayan ve başarılı bir biçimde tamamlanan global yol bisikleti yarışları 17 eylül 11 ekim tarihleri arasında 2’si downhill olmak üzere 15 dağ bisikleti müsabakaları ile devam ediyor.
Kayseri büyükşehir belediyesi, erciyes aş, erciyes yüksek irtifa spor turizmi derneği, velo erciyes tarafından organize edilen global bisiklet birliği ucı (union cycliste ınternationale) ve türkiye bisiklet federasyonu işbirliği ve oran kalkınma ajansı, spor a.ş, kayseri ulaşım a.ş, il sağlık müdürlüğü ile kamu kurum ve kuruluşların destekleriyle gerçekleşen erciyes global dağ bisikleti yarışlarının kayseri mtb cup etabında pedallar çevrildi.Kayseri erciyes’te düzenlenen yarışlara türkiye ilk sırada olmak üzere ukrayna, fransa’dan 32 sporcu katıldı. Cross country olimpik c1 dağ bisikleti yarışları elit erkekler, elite bayanlar, junior erkekler, junior bayanlar ve açılış olmak üzere 5 farklı kategoride koşuldu. Sporcular erciyes’in 2.200 metresinde inşaa edilen parkurda inişli, çıkışlı arazi koşullarında yarış boyunca toplamda 26 kilometre mesafe kat ederek kıyasıya ter döktü.Kayseri mtb cup yarışlarında elit erkeklerde ukrayna bisiklet milli takımı’ndan dmytro titarenko birinci, oleksandr koniaiev ikinci, volodymyr kozlovskyy üçüncü olurken bayanlar da ise yine ukrayna bisiklet milli takımı’nda ıryna popova birinci, ıryna slobodyan ikinci, maria sherstiuk ise üçüncülüğü elde etti.
Açılış kategorisi erkeklerde ukrayna bisiklet milli takımın’dan oleksandr hudyma birinci, brisaspor bisiklet takımı’ndan furkan akcam ikinci, kayseri gençlik ve spor etkinlikleri kulübü’nden ahmet edebalı ise üçüncü geldi.Junior erkeklerde kayseri gençlik ve spor etkinlikleri kulübü’nden davut duman birinci olurken junior bayanlarda ise talas gençlik ve spor kulübü iremnur korkmaz birinciliği elde etti.
yarışmalarda derece elde sporculara düzenlenen törenle ödülleri verildi. ödülleri kayseri erciyes a.ş. Yönetim kurulu başkanı dr. Murat cahid cıngı takdim etti.Diğer yarış takvimi ise şu şekilde olacak;
1 Ekim 2020 Dağ Bisikleti Zafer Bayramı Victory Day MTB Cup2 Ekim 2020 Dağ Bisikleti Mirada Del Lago Hotel MTB Cup3 Ekim 2020 Dağ Bisikleti Mt Argeus 2.200 mt MTB Cup4 Ekim 2020 Dağ Bisikleti Best High Altitude MTB Cup811 Ekim 2020 Dağ Bisikleti Marmonti Erciyes MTB yarışları 4 Gün /4 Yarış