sağlıklı bir insanın kesinlikle kullanmasını önermediğim bir bisiklettir. insanlığı tam anlamıyla tembelliğe alıştıran bir bisiklettir. üzerinde terlemedikten sonra, pedallamadıktan sonra ben bu tür bisikletlere elektrikli bisiklet dahi demeye çekiniyorum.
elbette sağlık problemi olanlar için güzel bir şey ama dışarıda baktığımda sağlıklı birçok birey sırf üşengeçliklerinden elektrikli bisiklete yöneliyorlar. naçizane fikrim; eğer böyle bir araca sahip olmak istiyorsanız, ileride tembellik derecenizi az-çok ölçün derim. aslında ismininde değiştirilmesi gerekiyor, "elektrikli bir şey" gayet mantıklı geliyor insana.
Gazelle ve bazı markalar pedal destekli elektrikli bisiklet üretimi yapmaktadır. Öbür bilinen Çin malı dandik aleterden değildir. Pedal gücüne elektrik ile ek olarak size yardım eden bi sistemdir.
Kendiminde sahibi olduğu shimano steps yada bosh gibi markaların orta motorlu pedal destekli modelleri gayette alınabilir. Kendim işe gidip gelmek için kullanıyorum. işyerim evime 25-30 km civarı. gayette güzel kullanılıyor. pedal çevirmediğin sürece herhangi bir destekte yok ve 25 km hız üstünde destekte kesiliyor. Çin malı önden yada arkadan motorlu modellerin dışındaki mid motorlu pedal destekli modelleri herkese öneririm.
Normal kullanımdan ziyade elektrikli bisikletleri işe gidip gelirken kullanmak bence mantıklı geliyor. Toplu taşımaya binmek yerine bir elektrikli bisiklet alıp işe gidip gelinebilir.