bisiklet ile uzun tur yapmak için bir takım hazırlık yapmak gerekir. öncelikle kendinize bir rota belirleyebilirsiniz. Özellikle market, petrol istasyonu gibi yerlerin rotanızın üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz çünkü su ve ihtiya molalarını buralarda verebilirsiniz. Ayrıca yanınıza iç lastik, lastiği çıkarmak için plastik levye ve çoklu alyan anahtarı almanız yolda yaşadığınız patlak gibi durumlar için size yardımcı olacaktır. Beslenmenizi ve su tüketiminizi aksatmamanız gerekir. ben öellikle içindeki şekeri doğal meyveden olan barları tüketiyorum ancak kuru meyve ve badem gibi yiyecekleri de tüketebilirsiniz. jel tarzı takviyelere ise doğal olmadıklarından, ulaşılabilir olmadıklarından ve fiyatının gereksiz yüksek olduğundan dolayı tercih etmiyorum, sonuçta profesyonel olarak yarışlara katılmıyorum. Uzun yolda beslenmeyi aksatırsanız ya da aşırı sürerseniz bir süre sonra ayağınıza kramp girmesi kaçınılmaz. benim şu anlık bu konu hakkında aklıma gelenler bunlar.
oldukça güzel bir entry diyebilirim. şehirler veya ilçeler arası gezintilerde mutlaka elektro şok cihazı alınmalı, bunu söylememdeki amaç köpekleri kaçırmasında çok etkili oluyor.
köpeğe uygulanması kesinlikle yanlış ama saldıracak olan köpeğe tutup bastığınızda çıkan sesten rahatsız olup kaçıyorlar, size direkt saldırıp parçalamalarından daha mantıklıdır diye düşünüyorum. kamp yapacaklar içinde güzel bir bagay dizmelerini tavsiye ederim, bunun içinde aslında bir entry girilmeli diye düşünüyorum.