son derece sakıncalı olan bir durum, dışarı ile tamamen bağının kopma durumudur. naçizane düşüncem kesinlikle kulaklığın takılmamasıdır, dışarıyı duymak en mantıklı karardır. kişi şehiriçi ve ilçeler arasında bisiklet sürüyor bu nedenle trafiğin yolun olacağı düşünülür.
ayrıca uzun yollarda, ilçeler arası ve köylerde çok fazla köpek saldırısı ile karşılaşabilirsiniz. ayrıca arkanızdan gelen bir aracın size korna çaldığını duymayıp sizin sağa yanaşacağınızı düşünerek kaza yapmanıza sebep olabilir. o nedenle her zaman kulaklığın takılmasını yanlış bulmuşumdur, ayrıca bisiklet sürmenin en güzel avantajı dışarının seslerini duymak, doğayı fark etmek değil mi?
ayrıca en güzel müzik doğanın sesidir, o nedenle kulaklık takarak bu muhteşem sesten mahrum kalmanızı kesinlikle istemem.
Kulaklıksız dinlense bile dikkati dağıtır. en güzeli sürüş keyfinin tadını çıkarmak.
bence yerine göre yapılabilir bir şey çift kulaklık takılmasa bile (ben de tavsiye etmiyorum) tek kulaklık şehiriçinde ve sakin yollarda takılabilir. Bisikletle müziğin iyi bir eş olduğunu düşünüyorum.
boneconduction denen kemik iletimli kulaklıklar spor sırasında dinlenmeye gayet müsaittir. Kendimde aftershokz marka olanını kullanıyorum. hem müzik hemde dışarının sesini alabiliyorum. Bunun haricinde normal kulakiçi kulaklıkları kesinlikle önermem.